0
253,00 zł.
Producent: Cameleo
Kod: Cameleo_efektbetonu_zestaw_8
Dostępność: Dostępny

Dostępne opcje


* Wydajność:

przewagi

OPIS EFEKTU                                                                                                                                  

CONCRETE EFFECT Classic Effect  to efekt dekoracyjny, imitujący strukturę betonu. Daje on, w zależności od sposobu aplikacji, rozmaite efekty dekoracyjne. CONCRETE EFFECT Classic Effect  świetnie wpisuje się w surowe industrialne przestrzenie jak i w nowoczesne pomieszczenia. CONCRETE EFFECT Classic Effect  powoduje, że wnętrza nabierają elegancji i surowości.

SPOSÓB BARWIENIA

Sposób barwienia dostępny w Cameleo Master Catalog i Cameleo Technical Guide.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przed przystąpieniem do nakładania efektu dekoracyjnego Cameleo, należy odpowiednio przygotować powierzchnię podłoża.

Podłoża niemalowane:

Świeże tynki cementowe, cementowo-wapienne i nowe podłoża betonowe należy wysezonować nie krócej niż 30 dni. Gładzie gipsowe pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Należy pamiętać , aby usunąć brud, kurz, tłuste plamy. Płyty kartonowo – gipsowe, nierówności podłoża, spękania wyrównać, następnie całość zagruntować jedno- lub dwukrotnie środkiem gruntującym CAMEPRIMER P100.

Podłoża malowane:     

Należy pamiętać , aby usunąć brud, kurz, tłuste plamy, resztki kleju. Całość powierzchni zmatowić papierem ściernym o uziarnieniu  120 – 150. Nierówności podłoża, spękania wyrównać, następnie całość zagruntować jedno- lub dwukrotnie farbą podkładową  CAMEPRIMER P300.

PRZYGOTOWANIE TYNKU

Zawartość opakowania wsypać do odpowiedniej ilości wody. Dla opakowań  4 kg: 1.5 l – 1.75 l, 8 kg: 3.0 l – 3.5 l, 20 kg: 7.5 l – 8.75 l wody. Wszystko dokładnie wymieszać mechanicznie. Tak przygotowaną masę pozostawić na około 15 min., a następnie tynk ponownie przemieszać bezpośrednio przed użyciem. W przypadku pigmentowania masy, pigment należy rozprowadzić w wodzie zarobowej, a następnie wsypać zawartość opakowania i wszystko dokładnie wymieszać mechanicznie. Tak przygotowaną masę pozostawić na około 15 min., a następnie tynk ponownie przemieszać bezpośrednio przed użyciem. W przypadku pracy na płaszczyznach większych niż przewidziane z wydajności opakowania jednostkowego konieczne jest wymieszanie zawartości opakowań jednostkowych w jednym opakowaniu zbiorczym.

CYKLE APLIKACJI 01

Produkt:  CAMEPRIMER P300

Wydajność: 115 ml/m (jedna warstwa)

Narzędzie aplikacji: pędzel malarski, wałek malarski.

Na odpowiednio przygotowane, podłoże wałkiem malarskim należy nanieść jedno- lub dwukrotnie grunt CAMEPRIMER P300.

Czas schnięcia: 4 godz. (jedna warstwa)

 

 
02

 

Produkt: CONCRETE EFFECT 

Wydajność: 1 kg/m

Narzędzie aplikacji: paca wenecka, wałek malarski

Na odpowiednio przygotowane podłoże nałożyć warstwę tynku CONCRETE EFFECT. Pracować na powierzchni 1 – 2 m2. Po nałożeniu tynku wałkiem malarskim uformować odpowiedni wzór ( podrywając tynk )  i całość pozostawić do wyschnięcia na około 15 – 20 min. Następnie całą powierzchnie, delikatnie wygładzić pacą wenecką i pozostawić do wyschnięcia. Pracować nieprzerwanie, do całkowitego pokrycia powierzchni efektem CONCRETE EFFECT Classic Effect.

Czas schnięcia: 12 godz.

03

Produkt:  CAMELAZUR L100

Wydajność: 100 ml/m

Narzędzie aplikacji: pędzel malarski, wałek malarski ( krótkie włosie ).

Po upływie 12 godzin na suchą powierzchnię tynku CONCRETE EFFECT należy nanieść wałkiem malarskim bezbarwny lakier CAMELAZUR  L100 tak, by nie pozostawić zacieków.

Czas schnięcia: 6 godz.

CZAS SCHNIĘCIA EFEKTU

W temperaturze  20 oC, przy wilgotności powietrza 50%.

Suchy w dotyku: po 6 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy.

Pełne utwardzenie: po 30 dniach

CZYSZCZENIE NARZĘDZI

ciepła woda z mydłem

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA POWIERZCHNI

Możliwe umycie powierzchni po 14 dniach od zakończenia pełnej aplikacji. Nie należy używać detergentów. Czyścić wodą z mydłem.

WARUNKI NAKŁADANIA

Temperatura nakładania +10oC – +30oC.

WSKAZÓWKI

Karta Techniczna Efektu to opis efektu dekoracyjnego wraz z  etapami aplikacji. Nie gwarantuje ona poprawnego wykonania efektu. Na ostateczny wygląd płaszczyzny na której wykonywana jest technika dekoracyjna ma wpływ indywidualny sposób pracy wykonawcy i jego doświadczenie. Przed przystąpieniem do wykonywania efektu dekoracyjnego sugerowane jest wykonanie go na powierzchni próbnej.

Zestaw do efektu dekoracyjnego - Cameleo - Concrete Effect (5 m2)

CONCRETE EFFECT Classic Effect  to efekt dekoracyjny, imitujący strukturę betonu. Daje on, w zależności od sposobu aplikacji, rozmaite efekty dekoracyjne. CONCRETE EFFECT Classic Effect  świetnie wpisuje się w surowe industrialne przestrzenie jak i w nowoczesne pomieszczenia. CONCRETE EFFECT Classic Effect  powoduje, że wnętrza nabierają elegancji i surowości.

 

Opis produktu:

Kolor: szary

Wydajność: do 5; 8; 20 m2

Zestaw zawiera: 

- farba podkładowa Cameprimer P300, 

- tynk dekoracyjny Efekt Betonu, 

- lakier Camelazur L100

Potrzebne narzędzia: sugerowany zestaw narzędzi No. 01

T12 Rączka koszowa 9", T16 Wałek malarski 9"x12mm, T07 Paca czarna 240x100, T11 Szpachelka niebieska 100mm, T13 Rączka do miniwałka krótka, T19 Miniwałek do lakierów wodnych 5mm

 

Napisać opinię

Twoje imię:


Twoja opinia: Uwaga: HTML nie dostępny! Użyj zwykły tekst.

Ocena: Żle           Dobrze